Papendrecht 4 – RCD 5: 1 – 4

Papendrecht 4 – RCD 5:  1 – 4

Op zondag 18 maart, geboortedag van de Nederlandse heilige Liduina van Schiedam, de sterfdag van Jacques de Molay, de laatste Grootmeester van de Orde van de tempeliers, een dag na de 55e verjaardag van Piet den Boer en een dag voor de 70e verjaardag van Rinus Israel, stond ons de eerste thuisconfrontatie in 2012 met een Dordtse tegenstander te wachten, namelijk RCD 5. Dit team staat vierde.
Nu Herman weer volledig deel uitmaakt van onze ploeg, is het wel aardig de reactie van Jan Willem aan te halen, geschreven aan het begin van het seizoen, toen het er nog op leek dat Herman onze equipe zou gaan verlaten. “Hallo heren, zo zie je maar weer. Kijk je een paar dagen niet naar je mail, puilt je mailbox over van de berichten. Wat een literatuur. Tot aan de winterstop is er ruim genoeg materiaal om de wedstrijdverslagen met gemak te vullen. Allereerst de welverdiende felicitaties aan Gerrit en zijn jongste dochter met de nieuwe aanwinst in de familie. Volgens mij heet het meisje iets van Geertrui Marcella Erica Johanna Wilhelmina Roberta Edwina Geraldine Luciënne Louise Ariane Hermien Ramona Franka Patricia. Een prachtige naam. Verder het trieste bericht dat Herman ons team gaat verlaten. We gaan je zeker missen, je was de afgelopen seizoenen duidelijk één van de beste spelers, Herman, al is dat bij ons natuurlijk niet zo moeilijk. Maar je moet aan je toekomst denken en vanuit dat oogpunt is het uiteraard niet onlogisch om verder te gaan bij BSC, als die club je goede vooruitzichten kan bieden. Wij kunnen je alleen slechte vooruitzichten aanbieden, namelijk een alsmaar verder dalend voetbalniveau. Verder schrijf je dat, als we spelers tekortkomen, we altijd kunnen proberen contact met je op te nemen om te kijken of je mee kunt doen. Dat wordt dus bijna elke week een mailtje, Herman. Met het stoppen van Herman valt iemand met voetbalinzicht en een goede pass in de benen weg, iets wat natuurlijk niet opgevangen kan worden door het duo Keis/Duin, zoals Edwin merkwaardig genoeg suggereerde. Zeker nu Johan “De Walrus” Keizer alweer 3 kilo aangekomen is en dus niet alleen qua gebrek aan voetbalkwaliteiten, maar ook qua gewicht akelig dicht in de buurt van Edwin begint te komen. Een Louis de Haas die meer 30 minuten per thuiswedstrijd denkt te kunnen spelen, is een betere oplossing, al kan ik me daar eigenlijk niets bij voorstellen. Ramon Lafour is vanzelfsprekend een veel betere oplossing. Johan schreef: “Ramon is nog steeds snel, behendig, positioneel sterk en gezegend met een perfecte traptechniek”. Ten opzichte van jou geldt dat voor de meeste mensen Johan, dus zoveel zegt dat nou ook weer niet. Wim twijfelde ook al, omdat wij in het verleden niet altijd gelukkig waren met het aantrekken van oud-eerste-elftalspelers. Daar heb je uiteraard helemaal gelijk in, Wim, maar wat ik me van Ramon herinner, is, dat hij in tegenstelling tot Rob U. meestal tot de beste spelers behoorde. Verder hadden we in het verleden als teamlid een oud-eerste-elftalspeler, namelijk Silvester U., die stopte op het moment dat hij merkte dat hij qua niveau wel erg hard achteruitging. Een terechte beslissing zoals ik begin juni tijdens het optreden van Zondag 1 uit 1987 kon constateren. We kunnen alleen maar hopen dat Rob U. binnenkort tot dezelfde conclusie komt. Of dat hij getransfereerd wordt naar zondag 6. Dat team met voornamelijk ex-eerste-elftalspelers is hard op zoek naar nieuwe mensen. Wat ons betreft kunnen ze Rob U. gratis op komen halen. Maar al met al is het een prima initiatief van jullie, Kenneth en Marcel, om Ramon een plek in ons team te beloven. Het zou mooi zijn als Ramon inderdaad weer gaat voetballen. Ramon is ongeveer van hetzelfde niveau als Herman en zou hem dus wel kunnen opvolgen. Overigens heb ik op de website van BSC zien staan, dat Herman Woudenberg de huidige trainer is van BSC 2. Nogmaals gefeliciteerd Herman. Uiteraard moet je als afscheid nog wel een keer op het Slobbengors met ons meedoen, Herman. Na afloop van die afscheidswedstrijd kunnen we je dan, zoals de traditie voorschrijft, de sloot in jonassen. Groeten, Jan Willem.”
Tot onze grote teleurstelling heeft Zondag 6 ondanks ons voortdurende aandringen totaal geen belangstelling voor Rob U. Op zich niet onbegrijpelijk, uiteraard.

Op vrijdagmorgen kreeg Johan een sms vanuit Oostenrijk van berggeit Frank Glim. Daarin stond dat hij en Kenneth ondanks eerdere beloften toch niet zouden komen. Frank: “Volgende week zorg ik dat ik weer fit ben, heb nu bronchitis wintersportia! Groetjes.” Ja, ja. Waarschijnlijk zijn Kenneth en Frank in een dronken bui weer eens op elkaar geknald (zie foto).
We moesten de spelers deze keer overal vandaan halen. Herman woont op loopafstand van de voetbalvelden, maar koos vandaag voor ander vervoer: “Als ik geen vertraging met het vliegtuig heb, dan ben ik er.” Toch makkelijk dat we Fokker als buren op het Slobbengors hebben.

We begonnen sterk aan de voetbalpartij. We speelden gedisciplineerd, goed gegroepeerd en werkten hard en voor elkaar. De eerste mogelijkheden waren echter voor de Dordtenaren. Na een kwartier werd een goede kans benut: 0 – 1.
Van onze kant ging voorin de meeste dreiging uit van Ramon die voortdurend in beweging was, moeilijk van de bal te krijgen en enkele goede voorzetten in huis had. Eén zo’n voorzet leidde tot een kopbal van Rob S. die de RCD-doelman nog net onder de lat vandaan kon halen. Daarmee had Rob S. gelijk zijn beste kruit verschoten. Hij had al last van zijn bovenbeen, maar dat verergerde na die inspanning. Als hij fit is, spant hij zich zelden in, maar met een blessure doet hij dit wel. Vreemd. Het betekende in elk geval dat hij in de rust moest afhaken.
Een minuut of 7 voor rust besloot Ramon na een dieptepass van Rob U. voor eigen succes te gaan. En terecht, want met zijn strakke schot van 20 meter in de korte hoek verraste hij de Dordtse doelman: 1 – 1, tevens de ruststand.
Het sterke optreden van de eerste helft trokken we het eerste kwartier van het tweede bedrijf door. Dit leidde tot twee enorme kansen voor Rob U. Na een minuut of 10 stond Rob U. na een prachtige voorzet van wederom Ramon alleen voor de keeper van de tegenpartij. Rob U. had alle tijd om iets goeds te doen, maar in plaats daarvan schoot hij veel te gehaast met links de bal langs de rechterpaal. Niet veel later kreeg hij een nog grotere kans, toen hij na een voorzet die volgde op een hoekschop, vanaf een meter de bal maar in het lege doel hoefde te knikken. Hij kopte echter op de lat. Na die blunders ging Rob U. direct het veld uit, zogenaamd omdat hij opeens weer last kreeg van zijn rug. Ook Arie was nog dicht bij een treffer, maar zijn voorzetschot met links werd door een RCD-verdediger nog net voor de lijn tegengehouden.
Na een uur goed voetbal was het een kwartier lang matig bij ons, omdat opeens enkelen alleen nog voor zichzelf bezig waren, uit positie gingen lopen en zich niet meer aan hun taken hielden. En als je dan ook nog de kansen mist, dan wordt dat vaak genadeloos afgestraft door de tegenpartij. Ook deze keer. En ook deze week kregen we een lesje in afronden. Want ook vandaag was het zo, dat zodra de opponenten in scoringspositie kwamen, even de tijd genomen werd om te kijken wat het beste gedaan kon worden, waarna beheerst en gericht op ons doel geschoten werd. De eerste bal tussen de palen werd nog door Wim van de lijn gehaald, maar tegen twee latere pogingen was geen kruid gewassen: 1 – 3.
Het laatste kwartier was van onze kant wel weer sterk, maar toen speelden we al een verloren partij. Het was het weekend van NL Doet, maar Papendrecht Zondag 4 deed het niet. Wel kregen we wederom enkele grote kansen. De bal belandde nog een keer op de lat, Wilco werd gestuit door de RCD-doelman en Luciën kon tot tweemaal toe van dichtbij op het Dordtse doel schieten, maar het leverde allemaal niets meer op. Het laatste schot van de RCD-aanvoerder op ons doel was echter wel raak, eindstand: 1 – 4.

Het was jammer dat we de match verloren door een slordige fase halverwege de tweede helft. Anders had er zeker een punt in gezeten tegen deze sterke tegenstander. Het belangrijkste was echter dat we een groot deel van de 90 minuten prima speelden en dat het een bijzonder leuke en fijne pot voetbal was tegen een uiterst vriendelijke en correcte tegenstander. Scheidsrechter Bosselaar hoefde nauwelijks op zijn fluit te blazen. Bedankt daarvoor, mannen!
Wim en Ramon waren vandaag onze beste spelers. Vanwege zijn doelpunt werd Ramon uitgeroepen tot speler van de week. Peter en Louis zijn opnieuw respectievelijk scheidsrechter en assistent-scheidsrechter van de week. Patrick is supporter van de week. Hij bleef maar met tips strooien over hoe je het beste met kansen om kunt gaan. Helaas werd dat wel door de RCD’ers opgepikt, maar niet door ons.
Vorige week hadden we veel afzeggingen. Nadat bekend werd dat we wellicht Zondag 1 worden en betaald gaan worden, was de opkomst enorm. Aangezien er echter alleen kans bestaat op een winstpremie als we minstens 1 punt per wedstrijd halen, zal van uitbetaling geen sprake zijn. De nederlaag was al weer de 13e van het seizoen. Daar staan slechts 4 overwinningen tegenover.
Na afloop had Rob U. het hoogste woord in een poging zijn falen te verhullen en in het verslag te komen. Hij claimde verscheidene interessante verhalen te hebben. Aan zijn gekakel was echter geen touw vast te knopen. Rode draad was skistokken, maar wat je daar nu aan hebt voor het voetballen, is ons niet duidelijk geworden. Rob had het in elk geval over scoren in Willaerts. Dat namen we met een flinke korrel zout, aangezien hij vandaag demonstreerde niet eens voor open doel te kunnen scoren. Verder beweerde hij op iemand boos geworden te zijn omdat die raar deed met zelfs huilen tot gevolg. Misschien snap je nu eens waarom wij boos worden, Rob, in het veld als je weer eens raar doet en waarom wij dan wel kunnen janken.

Opstelling: Gerrit; Marcel, Wim, Eric, Jan Willem (46. Arie); Rob U. (73. Johan), Edwin (69. Louis), Johan (46. Herman), Luciën; Rob S. (46. Wilco) en Ramon.
Scheidsrechter: P. Bosselaar.
Grensrechter eerste helft:  Louis.
Grensrechter tweede helft:  Louis (69. Jan Willem).
Aantal toeschouwers: 19.

Commentaren zijn niet meer mogelijk.