Papendrecht 4 – Advendo 7: 4 – 15

Papendrecht 4 – Advendo 7:  4 – 15

Op 16 december, naamdag van de heilige Adelardus van Cysoing, de Nationale Feestdag van Bahrein, de Grondwetsdag van Nepal, geboortedag van Manke Nelis en van stier Herman, sterfdag van Wilhelm Grimm en Lee Van Cleef, een dag na het Papendrechtse Kerstmannen-en-vrouwenhardloopevenement, de Koninkrijksdag en de Dag van de Trainer, traden voor de laatste keer in 2012 op het Slobbengors aan tegen Advendo 7 uit Breda.

De laatste wedstrijd op kunstgras had voor veel blessures gezorgd. Het was daarom heel lekker dat we drie weken rust hadden. Herman: “Dit komt mij wel goed uit, daar ik dan enige tijd extra heb m.b.t. herstel hamstring.” “Hallo, ik heb aan het duel tegen JEKA 20 een licht gekneusde rib overgehouden. Zolang ik nergens mee in aanraking kom, gaat het goed. Ik verwacht dat het op 16 december grotendeels hersteld zal zijn. Reserveer voor mij voor de zekerheid een helft wissel. Groeten Wilco.”
“Mijn opgelopen blessure is zo goed als weg, ik ga er dus vanuit zondag weer fit te zijn. Ik wil echter niets forceren, dus wanneer ik tijdens de wedstrijd iets voel, geef ik dat gelijk aan. Ik wil namelijk niet langdurig uit de roulatie zijn. Met vriendelijke groet, Ramon.” Rob U.: “Anders neem ik jouw rol op het middenveld wel over….” Herman: “Dat kan helemaal niet, daar Ramon wel beweegt, ha ha.” Wim: “Rob, we zien jou eigenlijk het liefst met een rolletje drop op de reservebank.” Rob U.: “Allemaal op inzicht en fluwelen techniek….” Kenneth: “Hij bedoelt opzichtig en flauwe techniek…, hij weet niet eens hoe een bal er uitziet!” Johan: “Uitzicht en achterhaalde techniek bedoelt ie!” Rob U.: “Lekker ventje die Johan, maar hij is wel lief hoor…..” Verder had Rob U. het over een nieuw favoriet televisieprogramma van hem, The Voice of Holland. Daarmee kreeg hij de lachers op zijn hand. Dat is alleen op de schoolpleinen van lagere scholen een gespreksonderwerp. En voor Rob dus.

Sommigen leken er niet veel zin in te hebben. “Ik ben er, zou de voorkeur hebben om de eerste helft wissel te staan en iets later op de voetbal aan te komen, bijv. om haf elf! Groetjes, Frank.” Frank kwam wel, maar bleek de avond ervoor twee flessen wijn achterovergeslagen te hebben. Niet dat dat zichtbaar was op het veld. Hij liep net zo te zwalken als altijd.
“Bij een overschot aan mensen wil ik wel thuis blijven. Mocht ik om wat voor reden toch nodig zijn, laat het dan maar weten. Ik hoor het wel. Ik denk dat iedereen staat te popelen om 90 minuten te spelen. Ik laat het liever voor zondag lopen. Mochten er onverhoopt nog afzeggingen komen en ben ik ECHT nodig, dan moet je me maar even mailen en sluit ik alsnog aan. Succes zondag! Groet, Edwin.” Jan Willem: “Edwin heeft gemaild dat hij de wedstrijd liever laat lopen, maar eventueel wel wil komen als zich nog mensen afmelden. Hij wil het wel uiterlijk vrijdagavond weten. Dus: twijfel je of je de 90 minuten kan volmaken of kan je helemaal niet meedoen, meldt dit dan zo snel mogelijk. Dan weten we tijdig of we Edwin nog moeten inschakelen. Hoewel een keertje zonder Edwin ook wel lekker is, natuurlijk.”
Reden genoeg om te komen leek ons, maar opeens regende het afmeldingen. “Ha Jan Willem, ik meld me af voor komende zondag. Ik ga al m’n handigheid ten dienst stellen aan de gemeenschap (alleen al door niet te voetballen doe ik dat….. ik was je voor! 🙂 ). Groet, Rob Sig.” “Rob, is het “ten dienste stellen aan de gemeenschap” of “ten dienste stellen aan gemeenschap”? Groeten, Jan Willem.” Rob S.: “In de gemeenschap!”
He, a.s. zondag kan ik helaas niet aanwezig zijn! Veel succes…. Gr., Eric.” “Jongens excuses, maar ik moet mij ook afmelden. Ik krijg net een belangrijke afspraak voor zondag. Nogmaals excuses maar deze kans kan ik niet laten lopen. Met vriendelijke groet, Luciën.”
Hoi, ben hoogstwaarschijnlijk als toeschouwer aanwezig, omdat het nog niet opschiet met mijn achilles )-: Tot zondag. Grt., Kessi.” Patrick: “Hoi, ik kom wel kijken zondag maar kan nog niet meedoen.” “Heren, ik heb nog steeds geen goed gevoel bij het aanzetten van mijn befaamde versnellingen. Het voelt nog steeds niet goed links bovenaan de hamstring. Mocht het doorgaan, dan meld ik mij bij deze af om verder schade te voorkomen. Uiteraard ben ik volgende week zaterdag wel op de borrel aanwezig. Grt, Ramon Camacho.” Patrick, Ramon en Kenneth kwamen wel kijken. Begrijpelijkerwijs hielden ze het echter geen 90 minuten vol.

Rob U.: “Ik kom, als ik maar geen wissel sta…..” Herman: “Dit is pure chantage.” Rob U.: “Kijken of Jan Willem er gevoelig voor is. 🙂 .” “Hi, dan offer ik mezelf op. Ik zou, als het mogelijk is, graag 2e helft reserve willen staan. Ga dan ook gelijk douchen en naar huis, ff kijken of het kan… Dan kan Robbie pieken. Ga je dan wel vroeg naar bed, anders loop je weer 90 minuten te gapen! Gr., Johan.” Rob U.: “Gelukkig heb ik nog goeie vrienden die zich voor mij opofferen en begrijpen dat ik veel speelminuten nodig heb om boven de rest uit te blijven steken…. Kan niet garanderen dat ik niet ga gapen… Heb zaterdag een feestje namelijk tot in de kleinste uurtjes…. maar dat heeft niet zo veel invloed op mijn vlekkeloze spel….” Herman: “Welke spel?” Rob U.: “Beetje iemand met voetbalinzicht zou dit niet vragen… 🙂 .” “Ik zeg altijd maar, een gretige Robbie U is goud waard! Dat zei Joop van Daele ook altijd (25 jaar geleden!). Verzonden vanaf Johans™ smartphone.” Gerrit: “Waarom denk je dat die Van Daele een brilletje op zijn neus had… Bij de beoordeling van Robbie U. één keertje dat ding thuis laten liggen.”
“Luciën: wat kan nou belangrijker zijn dan een wedstrijdje ballen met ons? Heb je soms contractbesprekingen bij Feyenoord? Overigens wil Johan zo snel mogelijk naar huis omdat hij jarig is. Dat kan toch eigenlijk niet. Je moet dan toch zo lang mogelijk blijven en rondjes geven? Wat het wisselbeleid in de rust betreft: als we na 45 minuten op een kansloze achterstand staan, haal ik de beste mensen eruit, bijvoorbeeld Johan, en kan Rob U. gewoon blijven staan. Zouden we 1 of 3 punten kunnen halen, gooien we Rob er uiteraard uit in de rust. Groeten, Jan Willem.” Gezien de uitslag is het wel glashelder, dat Johan in de rust ging douchen en Rob U. 90 minuten lang op het veld aanwezig was of dat in elk geval geweest schijnt te zijn.

Dus moest alsnog een beroep gedaan worden op Edwin. “Edwin: zonder jou hebben we nog maar 12 man. Het zou derhalve bijzonder fijn zijn, als je komt. Groeten, Jan Willem.” “Ik gaf natuurlijk een mooie aanzet en deur op een kier voor anderen om af te zeggen….. maar zal er nu zondag zijn xxx. Haha, geef je gewoon 3 zoenen mee haha….. Maar goed, het is vrijdagavond en dan heb ik intensief appcontact met mijn vriendinnetjes en sluit ik natuurlijk altijd af met… xxx. Omdat ik jou tussendoor van een antwoord voorzag, gingen de xxx automatisch door. Maar ze zijn ook bij jou aan het goede adres. Tot zondag. Groet. Edwin.” Bedankt Ed.

Over het voetballen zelf zullen we het maar niet al te veel hebben. Advendo 7 scoort gemiddeld 7 keer per wedstrijd en al snel werd ons duidelijk dat de opponenten vandaag dat gemiddelde wilden opkrikken. Al na 15 seconde lag de eerste achter Gerrit. Edwin ging gruwelijk in de fout door de bal in de voeten van een tegenstander te spelen. Een paar combinaties en even zoveel seconde later stond het al 0 – 1. Het was overigens de enige fout van Edwin die als één van de weinigen er 90 minutenlang vol voor ging en daarom speler van de week is. Een goed voorbeeld van zijn inzet was, toen hij bij een 4 – 13 achterstand lijf en leden riskeerde om een nieuwe tegentreffer te verhinderen waarbij hij vol tegen de paal knalde.
Toen het na een kwart wedstrijd zonneklaar was dat een nieuwe nederlaag aanstaande was, geloofden enkelen van ons het wel. Ze deden nauwelijks nog wat, hooguit in aanvallend opzicht, met als gevolg dat we het historische aantal van 15 tegentreffers moesten slikken. Positief was dat we aanvallend wel op dreef waren, met 4 goals tot gevolg. Daarom leden we niet het grootste verlies uit de geschiedenis van ons team. Dat blijft staan op een verschil van 12 doelpunten. Wel betekenden de 19 doelpunten in 90 minuten een record.
Arie maakte onze eerste treffer waarmee hij zijn seizoenstotaal op 4 bracht en nu samen met Patrick de lijst met topscorers aanvoert. Gerardo maakte zijn eerste van het seizoen middels een schitterende lob vanaf 25 meter. Wilco reageerde heel attent toen de bal vlak voor de vijandelijke doellijn bleef liggen en milderde zo de score. En Marcel greep de gelegenheid aan om ook eens de bal over de doellijn te werken en zo met Gerrit de strijd aan te gaan om de tikkie-terug-bokaal.
Jan Willem was heel tevreden dat hij voor het eerst in ruim 2½ maand een hele wedstrijd had kunnen spelen. Wij waren minder blij want hij zat er een paar keer lelijk naast, met tegendoelpunten tot gevolg. Zelfs zijn enige beetje wapen, zijn goede sliding, had hij kennelijk thuisgelaten, want hij ging verscheidene keren maar wat liggen zonder te bal te raken of een tegenstander te hinderen.
Curieus was dat behalve Edwin ook Gerrit op een behoorlijke partij kon terugkijken, ondanks dat hij 15 keer moest vissen. Hij was beduidend beter dan zijn collega in het andere doel en had aan geen enkel tegendoelpunt schuld. Sterker nog: hij haalde er even zoveel treffers uit.

Cruciaal vandaag was het duel op het middenveld tussen de twee nummers 6. De Advendo-speler was veruit de beste van het veld. Hij was bij het merendeel van de goals betrokken en scoorde zelf een keer of 6. Onze nummer 6 was als zo vaak veruit de slechtste een deed helemaal niets om zijn directe tegenstander tegen te houden. We wachten daarom om 12 uur in kleedkamer 1 op excuses van onze nummer 6 vanwege zijn wanprestatie, al dekt dit woord in de verste verte niet de lading van wat Rob U. – want hij was het uiteraard – nu weer liet zien. Hij en zijn tenue zagen er nog net zo fris uit als bij het beginsignaal. We stonden dan ook perplex toen hij doodleuk beweerde op de laatste vijf minuten na een goede wedstrijd gespeeld te hebben. Dan heb je toch echt het voetbalverstand van een garnaal. Je zal toch elke week met zo’n man in één team moeten voetballen. Op 1 januari zal zoals elk jaar opnieuw volop gewenst worden dat Rob U. maar veel wedstrijden afwezig mag zijn.
We willen de heren Scharloo bedanken voor hun aandeel vandaag. Zonder hen was het ongetwijfeld de grootste verliespartij uit de geschiedenis van ons team geworden. Jan is grensrechter, Yannick actieveling van de maand. Ernst Eilbracht is supporter, Peter Bosselaar scheidsrechter van de maand.

Halverwege het seizoen kunnen we de balans opmaken. We begonnen zo goed met 2 overwinningen. Onze namen gingen weer over de tongen. Het gonsde in het dorp. Uit de laatste 9 duels haalden we echter slechts 4 schamele puntjes, waardoor we naar de twee-na-laatste plaats zijn afgezakt. We verloren liefst 7 keer, doordat we moeizaam tot scoren komen, terwijl we de tegenpartij heel makkelijk laten scoren. We kregen de meeste tegentreffers uit de competitie te verwerken, liefst 52. Meeverdedigen is voor velen al jaren een vies woord, maar dit seizoen is het daarmee wel uiterst droevig gesteld. Het kan pas weer wat worden als sommigen stoppen met alleen met zichzelf bezig te zijn. Een paar keer de bal in de voeten van een medespeler schieten en een enkele maal mee in de aanval gaan, maar weigeren je tegenstander af te stoppen, defensieve taken uit te voeren en vies te worden, valt echt niet in de categorie een goede wedstrijd gespeeld hebben. Pas als iedereen 90 minuten zijn best doet en aan het teambelang denkt, kunnen we weer punten halen.

Eén antwoord op “Papendrecht 4 – Advendo 7: 4 – 15”

  1. Johan Cruijff schreef:

    Papendrecht 4 is een team wie er 4 scoort maar wie er 15 in de eigen lappenmand hep. Hun verdediging is een geitenkaas. Als hun willen winnen moeten hun er 16 maken wie niet kan dus moeten hun zorgen dat die andere er maar 3 maken.

    El Salvador